Schedule/Results/Rosters
Rosters/Alignements
Group A
Group B
Group C Group D
CZE SVK SWE CAN
GER FIN RUS SUI
LAT UKR DEN AUT
KAZ USA JPN FRA

Groupe A, D: Sazka Arena - Prague, CZE
Groupe B, C: Arena Vitkovice - Ostrava, CZE

Schedule/Results
Time Grp Game/Result Round Location
Heure Grp Partie/Résultat Ronde Location
Exhibition Games/Parties d'exhibition
- - CAN 9 HUN 2 Exhibition Budapest, HUN
- - CAN 5 CZE 8 Exhibition Prague, CZE
Saturday, April 24, 2004
12:15 D FRA 0 AUT 6 Preliminary Prague, CZE
16:15 A LAT 1 CZE 3 Preliminary Prague, CZE
20:15 A GER 4 KAZ 2 Preliminary Prague, CZE
12:15 B SVK 2 UKR 0 Preliminary Ostrava, CZE
16:15 C DEN 1 SWE 5 Preliminary Ostrava, CZE
20:15 B FIN 4 USA 2 Preliminary Ostrava, CZE
Sunday, April 25, 2004
16:15 D SUI 6 FRA 0 Preliminary Prague, CZE
20:15 D AUT 2 CAN 2 Preliminary Prague, CZE
16:15 C RUS 6 DEN 2 Preliminary Ostrava, CZE
20:15 C SWE 5 JPN 1 Preliminary Ostrava, CZE
Monday, April 26, 2004
16:15 A GER 1 LAT 1 Preliminary Prague, CZE
20:15 A CZE 7 KAZ 0 Preliminary Prague, CZE
16:15 B FIN 5 UKR 1 Preliminary Ostrava, CZE
20:15 B USA 3 SVK 3 Preliminary Ostrava, CZE
Tuesday, April 27, 2004
12:15 D CAN 3 FRA 0 Preliminary Prague, CZE
16:15 D SUI 4 AUT 4 Preliminary Prague, CZE
20:15 A KAZ 1 LAT 3 Preliminary Prague, CZE
16:15 C JPN 3 DEN 4 Preliminary Ostrava, CZE
20:15 C SWE 3 RUS 2 Preliminary Ostrava, CZE
Wednesday, April 28, 2004
16:15 D CAN 3 SUI 1 Preliminary Prague, CZE
20:15 A CZE 5 GER 1 Preliminary Prague, CZE
12:15 B UKR 1 USA 7 Preliminary Ostrava, CZE
16:15 C RUS 6 JPN 1 Preliminary Ostrava, CZE
20:15 B SVK 5 FIN 2 Preliminary Ostrava, CZE
Thursday, April 29, 2004 - Day Off
Friday, April 30, 2004
12:15 - KAZ 5 FRA 0 Relegation Prague, CZE
16:15 E CAN 2 LAT 0 Qualifying Prague, CZE
20:15 E CZE 2 AUT 0 Qualifying Prague, CZE
12:15 - UKR 2 JPN 2 Relegation Ostrava, CZE
16:15 F SWE 1 FIN 1 Qualifying Ostrava, CZE
20:15 F SVK 2 RUS 0 Qualifying Ostrava, CZE
Saturday, May 1, 2004
12:15 - JPN 3 KAZ 5 Relegation Prague, CZE
16:15 E LAT 1 SUI 1 Qualifying Prague, CZE
20:15 E AUT 1 GER 3 Qualifying Prague, CZE
16:15 F FIN 6 DEN 0 Qualifying Ostrava, CZE
20:15 F RUS 2 USA 3 Qualifying Ostrava, CZE
Sunday, May 2, 2004
12:15 - UKR 6 FRA 2 Relegation Prague, CZE
16:15 E SUI 1 CZE 3 Qualifying Prague, CZE
20:15 E CAN 6 GER 1 Qualifying Prague, CZE
16:15 F DEN 0 SVK 8 Qualifying Ostrava, CZE
20:15 F SWE 3 USA 1 Qualifying Ostrava, CZE
Monday, May 3, 2004
12:15 - KAZ 2 UKR 2 Relegation Prague, CZE
16:15 E

LAT 5 AUT 2

Qualifying Prague, CZE
20:15 E CAN 2 CZE 6 Qualifying Prague, CZE
16:15 F FIN 4 RUS 0 Qualifying Ostrava, CZE
20:15 F SVK 0 SWE 0 Qualifying Ostrava, CZE
Tuesday, May 4, 2004
12:15 - FRA 2 JPN 2 Relegation Prague, CZE
16:15 E GER 0 SUI 1 Qualifying Prague, CZE
20:15 E USA 8 DEN 3 Qualifying Prague, CZE
Wednesday, May 5, 2004
16:15 - SWE 4 LAT 1 Quarter-Final Prague, CZE
20:15 - CZE 2 USA 3 - ot Quarter-Final Prague, CZE
Thursday, May 6, 2004
16:15 - CAN 5 FIN 4 - ot Quarter-Final Prague, CZE
20:15 - SVK 3 SUI 1 Quarter-Final Prague, CZE
Friday, May 7, 2004 - Day Off
Saturday, May 8, 2004
16:15 - SWE 3 USA 2 Semi-Final Prague, CZE
20:15 - CAN 2 SVK 1 Semi-Final Prague, CZE
Sunday, May 9, 2004
16:15 - SVK 0 USA 1 Bronze Prague, CZE
20:15 - CAN 5 SWE 3 Gold Prague, CZE
For more information:
Brad Pascall Vice-President, Hockey Operations

TEAM CANADA