Horaire/Résultats/Alignements
Alignements
Group A Group B Group C
*CAN - Canada *USA - United States *SWE - Sweden
*GER - Germany *RUS - Russia *FIN - Finland
*CHN - China **SUI - Switzerland ***JPN - Japan
* Seeding based on 2002 Olympics ** 2002 IIHF Div 1 Champions *** 2003 IIHF Div 1 Champions

 

Horaire/Résultats
Gm # Time Grp Game/Result Round Arena
No Pt Heure Grp Partie/Résultat Ronde Aréna
Tuesday, March 30, 2004
1 16:00 B SUI 1 - USA 9 Round Robin Halifax Metro Centre
2 20:00 A CHN 0 - CAN 11 Round Robin Halifax Metro Centre
3 18:00 C JPN 2 - SWE 8 Round Robin Dartmouth Sportsplex
Wednesday, March 31, 2004
4 16:00 B RUS 2 - SUI 1 Round Robin Halifax Metro Centre
5 20:00 A GER 4 - CHN 2 Round Robin Halifax Metro Centre
6 18:00 C FIN 1 - JPN 0 Round Robin Dartmouth Sportsplex
Thursday, April 1, 2004
7 16:00 B USA 8 - RUS 0 Round Robin Halifax Metro Centre
8 20:00 A CAN 13 - GER 0 Round Robin Halifax Metro Centre
9 18:00 C SWE 2 - FIN 2 Round Robin Dartmouth Sportsplex

Group 1
Group 2
Group 3
A1 -CAN
A2 -GER
A3 -CHN
B1 -USA
B2 -RUS
B3 -SUI
C1 -SWE
C2 -FIN
C3 -JPN

Horaire/Résultats
Gm # Time Grp Game/Result Round Arena
No Pt Heure Grp Partie/Résultat Ronde Aréna
Saturday, April 3, 2004
10** 16:00 2 CAN 1 - USA 3 Qualifier Halifax Metro Centre
11** 20:00 1 GER 2 - RUS 4 Qualifier Halifax Metro Centre
12 18:00 3 CHN 6 - SUI 3 Qualifier Dartmouth Sportsplex
Sunday, April 4, 2004
13 16:00 2 FIN 4 - GER 0 Qualifier Halifax Metro Centre
14 20:00 1 CAN 7 - SWE 1 Qualifier Halifax Metro Centre
15 18:00 3 JPN 2 - CHN 5 Qualifier Dartmouth Sportsplex
Monday, April 5, 2004
16 16:00 2 RUS 1 - FIN 2 Qualifier Halifax Metro Centre
17 20:00 1 USA 9 - SWE 2 Qualifier Halifax Metro Centre
18 18:00 3 SUI 4 -JPN 0 Qualifier Dartmouth Sportsplex
Tuesday, April 6, 2004
19 16:00 - Finland 3 - Sweden 2 Bronze Halifax Metro Centre
20 20:00 TSN - Canada 2 - USA 0 Gold Halifax Metro Centre

 

Exhibition Schedule/Results
Time Game/Result Arena Tickets
Heure Partie/Résultat Aréna Billeterie
March 25/ le 25 mars
19:30 SUI 1 vs CHN 3 East Hants, NS -
March 26/ le 26 mars
19:00 RUS 1 vs CHN 2 Amherst, NS -
March 27/ le 27 mars
14:00 SUI 1 vs SWE 6 Truro -
14:30 GER 0 vs JPN 2 Bridgewater -
March 28/ le 28 mars
14:00 CAN 9 vs SWE 1 Antigonish -
15:00 FIN 6 vs GER 1 Yarmouth -
For more information:
Kalli Quinn Director, Female National Teams | Équipes nationales féminines