Regionals
 
Pacific Regional - Kamloops, British Colombia
Date Time Teams/Results Location
Friday, April 7 5:30 pm Coach/Manager Meeting Thompson Hotel
  7:00 pm Opening Ceremonies Memorial Arena
  7:30 pm Kamloops 5 Fort Sask. 4 Memorial Arena
       
Saturday, April 8 11:00 am Fort Sask. 12 NWT 2 Memorial Arena
  7:00 pm Kamloops 3 NWT 1 Memorial Arena
       
Sunday, April 9 11:00 am Fort Sask. 5 Kamloops 3 Memorial Arena
       
* Winner - Fort Saskatchewan Boston Pizza Rangers (AB)

West Regional - Souris, Manitoba
Date Time Teams/Results
Thursday, April 6 5:00 pm Eastman 2 Saskatoon 4
  8:30 pm Southwest 4 Thunder Bay 6
     
Friday, April 7 5:30 pm Eastman 6 Thunder Bay 5
  8:30 pm Saskatoon 3 Southwest 4
     
Saturday, April 8 12:30 pm Saskatoon vs. Thunder Bay
  3:45 pm Eastman vs. Southwest
     
Sunday, April 9 2:00 pm Championship Game
     
* Winner - Saskatoon Contacts (SK)

Central - North York, Ontario
Date Time Teams/Results
Tuesday, April 4 9:00 am Timmins 1 Richmond Hill 6
  11:30 am Southwest Storm 3 Lambton Lighting 6
  2:00 pm Ottawa Sting 1 Mississauga Reps 1
  5:00 pm Timmins 4 Southwest Storm 5
  7:30 pm Opening Ceremonies
  8:00 pm Lambton Lighting 1 Don Mills Flyers 3
     
Wednesday, April 5 9:00 am Richmond Hill 1 Ottawa Sting 3
  11:00 am Timmins 5 Mississauga Reps 4
  1:00 pm Don Mills 4 Southwest Storm 1
  4:00 pm Richmond Hill 3 Lambton Lighting 2
  6:00 pm Ottawa Sting 4 Timmins 0
  8:00 pm Southwest Storm 2 Mississauga Reps 4
     
Thursday, April 6 9:00 am Don Mills 0 Ottawa Sting 2
  11:30 am Mississauga Reps 4 Richmond Hill 6
  2:00 pm Lambton Lighting 4 Timmins 2
  4:30 pm Ottawa Sting 5 Southwest Storm 4
  7:00 pm Richmond Hill 3 Don Mills 1
     
Friday, April 7 9:00 am Mississauga Reps 3 Lambton Lighting 1
  11:30 am Don Mills 4 Timmins 3
  2:00 pm Southwest Storm 3 Richmond Hill 5
  4:30 pm Lambton Lighting 3 Ottawa Sting 4
  7:00 pm Mississauga Reps 3 Don Mills 2
     
Saturday, April 8 10:00 am Mississauga Reps 3 Richmond Hill 5
  1:00 pm Don Mills Flyers 0 Ottawa Sting 4
     
Sunday, April 9 10:00 am Bronze/Don Mills 3 Mississauga Reps 6
  1:00 pm Gold/Richmond Hill 3 Ottawa Sting 2
     
* Winner - Richmond Hill Stars

Quebec
* Winner - Magog Cantonniers
* National Host Team - Montreal Bourassa

Atlantic Region
* Winner - St.John's AAA Maple Leafs
 
     
For more information:
Jeff Beck Manager, Marketing Services and Events | Responsable, événements spéciaux et internationaux