Schedule, Results & Rosters
Teams
Group A Group B
CAN - Canada LAT - Latvia AUT - Austria CZE - Czech Republic
SVK - Slovakia SUI - Switzerland FIN - Finland RUS - Russia
USA - United States
SWE - Sweden

 

# Time Game/Result Group Round Venue Location
Saturday, December 26, 2009
1 13:00 CZE 1 - SWE 10 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
2 15:00 LAT 0 - CAN 16 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
3 17:00 RUS 6 - AUT 2 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
4 19:00 SVK 3 - USA 7 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Sunday, December 27, 2009
5 13:00 AUT 3 - SWE 7 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
6 15:00 USA 3 - SUI 0 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
7 17:00 CZE 3 - FIN 4 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
8 19:00 SVK 8 - LAT 3 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Monday, December 28, 2009
9 15:00 CAN 6 - SUI 0 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
10 17:00 FIN 0 - RUS 2 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
Tuesday, December 29, 2009
11 13:00 AUT 1 - CZE 7 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
12 15:00 LAT 1 - USA 12 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
13 17:00 SWE 4 - RUS 1 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
14 19:00 CAN 8 - SVK 2 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Wednesday, December 30, 2009
15 13:00 FIN 10 - AUT 1 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
16 15:00 SUI 7 - LAT 5 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Thursday, December 31, 2009
17 13:00 SWE 7 - FIN 1 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
18 15:00 SUI 4 - SVK 1 A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
19 17:00 RUS 5 - CZE 2 B Preliminary Brandt Centre Regina, Sask.
20 19:00 USA 4 - CAN 5 (SO) A Preliminary Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Saturday, January 2, 2010
21 12:00 SVK 3 - AUT 2 - Relegation Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
22 16:00 RUS 2 - SUI 3 - Quarter-Final Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
23 20:00 USA 6 - FIN 2 - Quarter-Final Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Sunday, January 3, 2010
24 12:00 CZE 10 - LAT 2 - Relegation Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
25 16:00 SUI 1 - CAN 6 - Semifinal Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
26 20:00 USA 5 - SWE 2 - Semifinal Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Monday, January 4, 2010
27 12:00 CZE 5 - SVK 2 - Relegation Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
28 16:00 AUT 4 - LAT 6 - Relegation Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
29 20:00 RUS 3 - FIN 4 - 5th Place Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
Tuesday, January 5, 2010
30 15:00 SUI 4 - SWE 11 - Bronze Credit Union Centre Saskatoon, Sask.
31 19:00 USA 6 - CAN 5 (OT) - Gold Credit Union Centre Saskatoon, Sask.

 

# Time Game/Result Round Venue Location
Sunday, December 20, 2009
01 19:00 CAN 6 - SWE 2 Exhibition Brandt Centre Regina, Sask.
02 TBD SVK4  - AUT 0 Exhibition Humboldt Uniplex Humboldt, Sask.
Monday, December 21, 2009
03 19:00 SUI 5 - AUT 2 Exhibition Art Hauser Centre Prince Albert, Sask.
04 19:30 LAT 3 - RUS 2 (OT) Exhibition I-plex Swift Current, Sask.
Tuesday, December 22, 2009
05 19:00 USA 2 - CZE 3 (SO) Exhibition Moose Jaw Civic Centre Moose Jaw, Sask.
06 20:00 CAN 3 - FIN 0 Exhibition Pengrowth Saddledome Calgary, Alta.
Wednesday, December 23, 2009
07 18:00 CAN 3 - CZE 2 Exhibition Brandt Centre Regina, Sask.
08 19:00 AUT 6 - LAT 4 Exhibition Unity Community Centre Unity, Sask.
09 19:00 SWE - SUI Exhibition Crescent Point Place Weyburn, Sask.